HIGH-END LAMPVÕIMENDID

Meie uus High-End lõppvõimendi on jätk mikrofoni eelvõimendile, mis on saanud head tagasisidet erinevatest stuudiotest Eestist, Lätist, Venemaalt ja USA-st. Seadmes on kasutatud lühimat teed signaali jaoks eri võimendi osade vahel kasutades selleks balanseeritud transformaatoreid, mis on mähitud nanokristallilisele amorfsele südamikule. Skeemis pole kasutatud sidestusteks kondensaatoreid ja takisteid. Helitugevuse reguleerimiseks on kasutatud transformaator attenuaatorit, mis ka on mähitud kvaliteetsele amorfsele südamikule. Spetsialistide ja asjaarmastajate tagasiside on on olnud väga positiivne.

Kasutame oma võimendites alati erilahendusi, nagu ka ülalpool kirjeldatud. See tagab väga kõrge kvaliteedi ja töökindluse ja on kindlalt eespool klassikalistest skeemilahendustest.
Seadmete eri osade sidestuseks ja muudeks skeemiosadeks nagu näiteks väljundtrafoks kasutame kvaliteetseid toroid trafosid, mille mähime kõrgekvaliteetse traadiga ja spetsiaalse mähkimistehnikaga. See tagab võimendusvahemiku 5Hz - 100KHz, (+/- 0.5 dB).

Toitetrafo on samuti kahekordse presstehnoloogiaga toroidsüdamikul, millel on mähised 115*115 volti primaaris ja sekundaaris vastavalt kuidas vaja on. Mähiste koostamisel jälgime alati induktiivsust, takistust ja täpset keerdude arvu. Toitetrafot võib kasutada nii USA, Jaapani kui Euroopa elektrivõrkudes, 115 või 230 V.

Toroidtrafode kasutamine tingis ka meie võimendi erikuju-silindri. Võimendi korpus koosneb laserlõigatud kolmest torust diameetriga 140mm, kaks võimendi mõlema kanali jaoks ja üks 16mm toiteplokile. Toru kujulise korpused võimaldavad lihtsamalt teha viimistlustöid nagu lihvimine, poleerimine, galvaniseerimine või värvimine. Laseri abil on on ka suhteliselt lihtne teha uusi ventilatsiooniavausi, trafode ja lampide kinnitusi, kui disainis on vaja mingid muudatused teha. Metallkorpus mille sees on trafod, lambid ja muud elemendid tagab kogu võimendile ka hea varjestuse.. Lambid on paigutatud eraldi nishidesse, mis hoiab ära juhuslikud füüsilised löögid, mis võiks lambi purustada. Lampide , trafode ja muude komponentide vahemaad on viidud minimaalseks, mis omakorda tagab hea heli kvaliteedi. Toiteploki trafode vahelduvvool on alaldatud kvaliteetsete kenotronide abil, näiteks 5Z4G, vene analoog 5Ц8С. Lambi ahelas asuvad ka filtrid ja kahekordne stabiliseerimine. Lampide küte on samuti kahekordselt stabiliseeritud. Ühenduste tegemiseks eri osade vahel on kasutatud hõbetraati teflonisolatsiooniga. Meie võimendites on võimalik lihtsalt reguleerida ka lampide reziime, kui peaks tekkima vajadus lampe vahetada. Seda ka ilma spetsialisti abita.

 

Võimendites on kasutuses kvaliteetne skeem fonokorrektor vinüülplaadilt või ka mujalt tuleva sisendsignaali jaoks. Lisaks veel võimalus ühendada kõrvaklappe ST-BY reziimis.
Antud võimendis on lõppastmes kasutatud lampe 6L6, 6V6, vene analoog 6П6С. Need lambid omavad head muusikalist signatuuri ja on korralikult balanseeritud ja valitud ühesuguste parameetritega. Lampide sisetakistus on väga madal, mis omakorda tagab kõrgeima lineaar karakteristiku.

Meil on laos olemas piisav kogus omavahel sobivaid väikese kõrvalkaldega lampe. Konstruktsioon lubab muidugi kasutada ka muid lambimudeleid suhteliselt väikeste muudatustega skeemis. Võimendi korpuses on kasutatud kvaliteetset vineeri ja puitu, mis vajalikes kohtades on üle löödud sametriidega.