0
(0)

MacBook Pro, MacBook Air, Mac mini,  iMaci puhastamine tolmust.

Kui olete märganud, et teie MacBook on viimasel ajal kuum ja lärmakas, on probleem tõenäoliselt ummistunud jahutussüsteemis. Keskmiselt peate oma Macbooki tolmust puhastama kord aastas. Ja üks kord iga 2-3 aasta tagant on soovitav ka termopasta välja vahetada.

Ülekuumenemise probleem.

Üks MacBooki hullemaid vaenlasi on tolm. See ummistub jahutussüsteemi radiaatorisse ja ventilaatorid ei saa radiaatorit jahutada, kuna puhuvad tolmu peale, mitte radiaatorivõrele. Alloleval fotol on näide tolmust ummistunud iluvõrest, samuti iluvõrest pärast puhastamist (vastavalt vasakul ja paremal). Ülekuumenemise tõttu muutub sellega töötamine problemaatiliseks – varem töötanud rakendused hakkavad kiiresti nürima. Ja sa ei saa temaga koos põlvili istuda.

Sageli hakkavad ventilaatorid suure tolmu tõttu pragunema. Fakt on see, et jahuti labad võivad pöörlemise ajal puudutada tolmu, mis on sattunud klompiks, mis meenutab struktuurilt vildist saapa. Samuti kaotab termopasta pideva ülekuumenemise tagajärjel oma soojusjuhtivusomadused. Seetõttu ei viida kiipide (protsessor, videokiip, kiibistik) soojust tõhusalt radiaatorisse, mis omakorda võib viia kiipide enda rikkeni.

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!